Vanuit de achtbaan kijken naar het vakwerk van de dakspecialist

Serco Dakspecialisten en Walibi

Vanuit de achtbaan kijken naar het vakwerk van de dakspecialist

BLOG 24-09-2025

Geschreven door: Rudi Buitenkamp – Lettertovenaar

 

Attractiepark Walibi Holland werkt al vijftien jaar samen met Serco

Je hebt van die mensen die zo verweven zijn met hun vak, ambacht of beroep dat ze het eigenlijk nooit los kunnen laten. Zelfs niet tijdens een leuk gezinsuitje in één van de bekendste attractieparken van Nederland. Als een dakdekker een ritje maakt in de achtbaan van Walibi Holland kun je er dus zeker van zijn dat hij met de blik van boven wel even kritisch kijkt naar het werk van zijn vakgenoten. En vervolgens constateert dat hier goed werk is geleverd.

Dat mogen we althans wel verwachten, want bij Walibi Holland zijn ze meer dan tevreden over de samenwerking met Serco die inmiddels al een periode van zo’n vijftien jaar in beslag neemt. “Ik ontmoette Patrick Grobbée, de vorige eigenaar, op een bouwbeurs. Wij waren eigenlijk op zoek naar een bedrijf dat goed dakdekkerswerk kon leveren, maar ook deskundigheid had op het gebied van valbeveiliging. Die combinatie was destijds helemaal niet zo vanzelfsprekend”, vertelt Jacob van Wezep, werkvoorbereider projecten R&M (Repair & Maintenance, oftewel reparatie en onderhoud) bij Walibi.

Het gesprek was goed en de klik was er, dus Serco kreeg de opdracht om een dak te vervangen en gelijk ook de valbeveiliging langs de dakranden te realiseren. “Prijstechnisch is er nooit veel verschil tussen de diverse bedrijven. Wel in de manier waarop de specialist zijn werk uitvoert. Wat bij mij op voorhand de doorslag gaf, is de manier van communiceren. Serco nam meerdere opties met ons door zodat je er een beeld krijgt en daardoor uiteindelijk een goede beslissing kunt nemen.”

 

Leislag

Op zich was Walibi eigenlijk wel tevreden over de bestaande bitumen dakbedekking, maar met het advies van Serco om ook leislag te gebruiken, was het plaatje rond. Van Wezep, zelf al bijna een kwart eeuw in dienst van het attractiepark, vindt het mooi om te zien dat de manier van werken bij Serco in de loop der jaren nauwelijks is veranderd. “Afgelopen winter moesten een paar daken op het park worden aangepakt en ik kon zien dat de vakmensen niet afwijken van de beproefde werkwijze. Die manier van aanbrengen, waarbij rekening wordt gehouden met het verband dat erin zit, dat heeft echt niet iedereen. Vakwerk dat er ook gewoon heel netjes uitziet. Dat is voor ons extra belangrijk, omdat je met bepaalde attracties een mooi uitzicht over de daken krijgt.”

 

Tijdens de wintersluiting

Walibi is niet alleen één van de bekendste, maar ook één van de grootste attractieparken van ons land. Dat betekent natuurlijk dat je op een planmatige manier naar het onderhoud moet kijken. “We pakken het inderdaad fasegewijs op. Elk jaar trekken we een bepaald bedrag uit om een gedeelte van de (behoorlijk) platte daken aan te pakken. Dat moet gebeuren tijdens de wintersluiting, maar dan hebben we tussen de bedrijven door ook nog een opening in de kerstvakantie. Heel fijn dat Serco zo flexibel is om in onze planning mee te gaan.”

Van Wezep geeft oprecht aan al vijftien jaar het goede gevoel te hebben bij de dakspecialisten uit Lemelerveld. “Hetzelfde hebben we met onze bouwkundige aannemer en dat is gewoon prettig werken. Je hebt er niets aan om telkens te wisselen, want als er een lekkage is, staat Serco ook direct of op z’n minst de volgende dag op de stoep. Andere bedrijven moet je weer helemaal begeleiden en dat is zonde van de tijd. Nu weet je zeker dat je geen gedoe hebt. Mede ook omdat namens Serco hier al jaren dezelfde gezichten over de vloer én op het dak komen. Ze verdwalen hier in ieder geval niet, ha ha!”